Siirry suoraan sisältöön

Pirkanmaan Syöpäyhdistyksen lääkäriasema on nyt Lääkärikeskus Pirsy

Lääkärikeskus Pirsyssä pääset nopeasti lääkärin vastaanotolle. Saat hyvää hoitoa ja ystävällistä palvelua kokeneilta erikoislääkäreiltämme, sairaanhoitajiltamme ja muilta terveyden asiantuntijoiltamme. Meille on helppo tulla: sijaitsemme Hämeenkadun varrella, aivan Tampereen ydinkeskustassa.

Lääkärikeskus Pirsy on pirkanmaalainen, yleishyödyllisen yhdistyksen ylläpitämä erikoislääkärikeskus, joka on hyvällä ja tärkeällä asialla. Lääkärikeskuksella on oma verkkosivu www.laakarikeskuspirsy.fi, jossa pääset tutustumaan Lääkärikeskuksen palveluihin ja varaaman ajan.

 

Lääkärikeskus Pirsy on yhteiskunnallinen yritys, jonka tuotot käytetään Pirkanmaan Syöpäyhdistyksen toimintaan: sairastuneiden ja heidän läheistensä tukemiseen, syöpäriskin pienentämistä edistävään työhön ja tieteelliseen tutkimukseen.

 

 

Pirkanmaan Syöpäyhdistys tarjoaa edelleen palveluita syöpään sairastuneiden ja läheisten tueksi sekä syövän ennaltaehkäisemiseksi.

Tietoa sairastuneiden ja läheisten palveluista löydät yhdistyksen sivustolta >>